| Egenskap |
Stereotype |
Beskrivelse |
Type |
Multiplisitet |
| beskrivelse |
|
kort tilleggsinformasjon om punktet for tolkning/er
|
CharacterString |
0..1 |
| digitaliseringsmålestokk |
|
kartmålestokk registreringene/ datene er hentet fra/ registrert på
Eksempel: 1:50 000 = 50000.
|
Integer |
0..1 |
| høyde |
|
Terrenghøyde overflate for punkt med tolkning(/er)[m] |
Real |
1..1 |
| høydeReferanse |
|
Referansesystem for høydeangivelse, som EPSG-kode. |
NADAG_Høyderef
(kodeliste)
|
1..1 |
| identifikasjon |
|
unik identifikasjon av et objekt |
Identifikasjon
(datatype)
|
1..1 |
| - lokalId |
|
lokal identifikator, tildelt av dataleverendør/dataforvalter. Den lokale identifikatoren er unik innenfor navnerommet, ingen andre objekter har samme identifikator.
NOTE: Det er data leverendørens ansvar å sørge for at denne lokale identifikatoren er unik innenfor navnerommet. |
CharacterString |
1..1 |
| - navnerom |
|
navnerom som unikt identifiserer datakilden til objektet, starter med to bokstavs kode jfr ISO 3166. Benytter understreking ("_") dersom data produsenten ikke er assosiert med bare et land.
NOTE 1 : Verdien for nanverom vil eies av den dataprodusent som har ansvar for de unike identifikatorene og vil registreres i "INSPIRE external Object Identifier Namespaces Register"
Eksempel: NO for Norge. |
CharacterString |
1..1 |
| - versjonId |
|
identifikasjon av en spesiell versjon av et geografisk objekt (instans), maksimum lengde på 25 karakterers. Dersom spesifikasjonen av et geografisk objekt med en identifikasjon inkludererer livsløpssyklusinformasjon, benyttes denne versjonId for å skille mellom ulike versjoner av samme objekt. versjonId er en unik identifikasjon av versjonen.
NOTE Maksimum lengde er valgt for å tillate tidsregistrering i henhold til ISO 8601, slik som "2007-02-12T12:12:12+05:30" som versjonId. |
CharacterString |
0..1 |
| kvalitet |
|
beskrivelse av kvaliteten på stedfestingen
|
PosisjonskvalitetNADAG
(datatype)
|
0..1 |
| - målemetode |
|
metode for måling i grunnriss (x,y), og høyde (z) når metoden er den samme som ved måling i grunnriss |
Målemetode
(kodeliste)
|
1..1 |
| - målemetodeHøyde |
|
metode for å måle høyden |
MålemetodeHøyde
(kodeliste)
|
0..1 |
| - nøyaktighet |
|
punktstandardavviket i grunnriss for punkter samt tverravvik for linjer
Merknad:
Oppgitt i [cm] |
Integer
|
0..1 |
| - nøyaktighetHøyde |
|
nøyaktighet for høyden i [cm] |
Integer
|
0..1 |
| navn |
|
Navn på tolket punkt |
CharacterString |
0..1 |
| oppdateringsdato |
|
dato for siste endring på objektetdataene
Merknad:
Oppdateringsdato kan være forskjellig fra Datafangsdato ved at data som er registrert kan bufres en kortere eller lengre periode før disse legges inn i datasystemet (databasen).
-Definition-
Date and time at which this version of the spatial object was inserted or changed in the spatial data set. |
DateTime |
0..1 |
| posisjon |
|
objektets utstrekning gitt i x.y,z. |
Punkt |
1..1 |
| tolketAv |
|
Hvem som har tolket punktet |
CharacterString |
0..1 |
| tolketTidspunkt |
|
Når tolkning ble utført |
DateTime |
0..1 |