abstrakt objekt som bærer fellesegenskaper for verneobjektene (naturvernområde, naturvernpunkt, ramsarområder og restriksjonsområder).
| Egenskap |
Stereotype |
Beskrivelse |
Type |
Multiplisitet |
| identifikasjon |
|
unik identifikasjon av et objekt |
Identifikasjon
(datatype)
|
1..1 |
| - lokalId |
|
lokal identifikator, tildelt av dataleverendør/dataforvalter. Den lokale identifikatoren er unik innenfor navnerommet, ingen andre objekter har samme identifikator.
Naturvernområder får en unik ID når det importeres i Naturbase på formen VV00001245. |
CharacterString |
1..1 |
| - navnerom |
|
navnerom som unikt identifiserer datakilden til objektet, starter med to bokstavs kode jpel: NO for Norge.fr ISO 3166.
For datasett som er endel av naturbase brukes navnerom:
NO.MILJODIREKTORATET.NATURBASE
|
CharacterString |
1..1 |
| - versjonId |
|
identifikasjon av en spesiell versjon av et geografisk objekt (instans), maksimum lengde på 25 karakterers. Dersom spesifikasjonen av et geografisk objekt med en identifikasjon inkludererer livsløpssyklusinformasjon, benyttes denne versjonId for å skille mellom ulike versjoner av samme objekt. versjonId er en unik identifikasjon av versjonen.
NOTE Maksimum lengde er valgt for å tillate tidsregistrering i henhold til ISO 8601, slik som "2007-02-12T12:12:12+05:30" som versjonId. |
CharacterString |
0..1 |
| kommune |
|
nummerering av kommuner i henhold til SSB sin offisielle liste
Merknad: Det presiseres at kommune alltid skal ha 4 siffer, dvs. eventuelt med ledende null. Kommune benyttes for kopling mot en rekke andre registre som også benytter 4 siffer. |
|
0..* |
| oppdateringsdato |
|
Datafangstdato |
DateTime |
0..1 |
| Navn |
Type |
Lengde |
Multiplisitet |
|
Identifikasjon
|
|
1..1 |
|
|
|
0..* |
| OPPDATERINGSDATO |
DateTime |
|
0..1 |
| Name |
Type |
English |
Description |
| identifikasjon |
Identifikasjon
|
|
|
| kommune |
|
|
|
| oppdateringsdato |
DateTime |
|
|